A professzionális nedvestisztítás csúcsa: az 5 legmodernebb ipari mosodai gép
A professzionális nedvestisztítás területén a technológia folyamatosan fejlődik, és egyre hatékonyabb, környezetbarátabb, valamint nagyobb kapacitású berendezések jelennek meg. Mi pedig nem csupán követjük ezt a fejlődést, hanem a nedvestisztítás és ipari mosoda James Bondjaként a legmenőbb kütyükkel dolgozunk! Gépparkunk nemcsak a szakmán belül emel ki minket, hanem fenntartható megoldásainkkal is egyedülállóak vagyunk.
Az alábbiakban bemutatjuk az öt legmodernebb ipari mosodai gépünket, amelyek a legmagasabb tisztítási minőséget és hatékonyságot nyújtják nektek és persze nekünk is!
1. Automata ipari nedvestisztító gépek
A legújabb ipari nedvestisztító gép számos olyan műszaki megoldással rendelkezik, amitől nem csak nagyobb és robosztusabb, mint egy háztartási mosógép, hanem intelligensebb, kíméletesebb a ruhához és a környezethez is. Anélkül, hogy unalmas műszaki paramétereket sorolnánk, egy érdekesség: össze van kötve automata vegyszer adagolással is - igen, a mosógép és az adagoló egymással “beszélget”. Így biztosítjuk, hogy szinte kiskanálnyi mennyiségek kerüljenek mosószerből a megfelelő időben és mennyiségben a mosásba, a textília típusához és szennyezettségi szintjéhez igazodóan. Ez nemcsak a textíliák élettartamát növeli, hanem csökkenti a víz- és vegyszerfelhasználást is. De mesélhetünk a frekvenciaváltóról is, a lengéscsillapítóról, ez esőztető bordákról, a rozsdamentes dob kialakításáról, vagy a 450G centrifugális erőről is :-) Ahogy szoktam mondani, kb. olyan nehéz két szóban elmagyarázni, mint egy Trabant és Mercedes közötti különbséget azon kívül, hogy mindkettőnek 4 kereke van és gurul.
2. Alacsony energiafelhasználású nagy kapacitású szárítógépek
A modern ipari szárítógépek olyan nagy teljesítményű szárítógépek, amelyek dinamikusan szabályozzák a hőmérsékletet, szárítási időt, a dob forgásának irányát és sebességét. Miért fontos ez? Például azért, mert így megakadályozza a ruhák túlmelegedését, zsugorodását, így a kényes, normál szárítógépben nem szárítható darabok is kezelhetők. Ha esetleg azért nincs otthon szárítógéped, mert egy energiazabáló szörny, igazad van. De ezek az ipari gépek lényegesen kevesebb energiát fogyasztanak, mint egy háztartási szárítógép. Egy érdekesség: a ruházat, vagy más textil a levegő nedvességtartalmát magába szívja. Azaz, ha egy csontszárazra szárított ruhát elöl hagyunk, az a levegőből visszaszívja magát. Tehát létezik olyan, hogy “túlszárítás”, ami csak roncsolja a ruhát és feleslegesen éget el energiát. Nálunk a szárítógépbe épített nedvességtartalom érzékelő ezt persze szerencsére megakadályozza.
3. Foltkezelő és előkezelő asztalok
A professzionális nedvestisztítás a foltkezelésnél kezdődik és az utókezeléssel végződik. Éppen ezért az egyik legfontosabb eszköz az a foltkezelő asztal. A miénken a beépített gőzpisztollyal a rozsdamentes felületen meglazítjuk a ruhán lévő foltot, így a vegyszer és egy kíméletes mechanika (értsd: nem dörzsöljük) könnyen eltávolítja a foltot. A szintén beépített sűrített levegővel rásegítünk az eltávolításra. Az ilyen rendszerek minimális víz- és vegyszer használattal dolgoznak, így fenntarthatóbb és hatékonyabb megoldást kínálnak a folteltávolításra. Ráadásul, a vákuum elszívással együtt megakadályozzuk, hogy a kis foltból nagy legyen :-)
4. Automata vasaló- és formázó gépek
A nedvestisztítás elképzelhetetlen automata felsőruházati formázó gépek és kézi vasalóasztal nélkül. A tisztítást követően, a vasalás megkezdése előtt a ruha még nyirkos, enyhén nedves (innen a neve is). A formázó gépeken kifeszítve kerül szárításra, vasalásra, illetve rögzítésre mérete és formája. Azon kívül, hogy sokkal gyorsabb, mint a kézi vasalás, igazán látványos is ahogy felfújódik a szerkezet, rajta a ruha. Azonban amíg egy hasonló háztartási eszköz 30-40 percen keresztül dolgozik és max. frissít és kisebb gyűrődéseket vesz ki, addig itt 1-3 perc között egy vastag gyapjú kabát is olyan lesz, mintha a boltból érkezett volna.
Persze szakértő kezek az ipari kézi vasalóasztalon is el tudják érni ezt, igaz lassabban. Ezért van nekünk mindkettő, hogy ruházattól függően a legjobb technológiát biztosítsuk, és persze a gyors feldolgozási időket.
Tudtad nálunk miért nem látszik fényes keretnek a zseb vasalás után? Például nadrágon, vagy zakó zsebénél?
Mert a vasalóasztalunk befúvással légpárnát képez és azon, nagy nyomású száraz gőzzel vasalunk. Azaz, nem nyomjuk össze a textil rétegeket így nem is látszanak.ak meg egymáson.
5. Ózonos fertőtlenítő berendezések
A fertőtlenítés kiemelt szerepet kapott az utóbbi években, különösen a szállodai és egészségügyi szektorban, de az otthoni textíliák körében is egyre nagyobb népszerűségnek örvend.
Az ózonos tisztító kabinunkban hozzáadott vegyszer nélkül fertőtlenítjük a használati tárgyakat, textileket. Az ózon gáz képes oxidálni és elpusztítani a vírusokat, baktériumokat, penészgombákat, atkákat, semlegesíti a kellemetlen szagokat, fertőtlenít.
Például remekül alkalmas gépben nem mosható tételekre, mint sportfelszerelés (sísisak, sícipő, futócipő, biciklis sisak, protektív felszerelés, bőrönd).
A professzionális nedvestisztítók és ipari mosodák számára a legmodernebb gépek nemcsak hatékonyabb és gyorsabb működést biztosítanak, hanem a környezetterhelés csökkentésére és a fenntarthatóságra is nagy hangsúlyt fektetnek. Az automatizáció, az intelligens érzékelők és az energiatakarékos technológiák révén ezek a berendezések a legmagasabb színvonalat képviselik az ipari tisztítás területén. Mi pedig garantáljuk, hogy a legfejlettebb technológiával dolgozunk – hiszen az innováció és a fenntarthatóság nemcsak alapértékeink, hanem a szenvedélyünk is! Szeretnéd megnézni őket?
Tipp: Akkor gyere el havonta megrendezésre kerülő nyílt napunkra és megmutatjuk mit tudunk!
Figyeld a Slidereket a főoldalunkon, vagy keresd eseményeinket a FB oldalunkon.